Dekorblogu
2019 Yılı Ev Dekorasyonu Trendleri Galeri için tıklayın

2019 Yılı Ev Dekorasyonu Trendleri

28 Ocak 2019

2019 Yılı Ev Dekorasyonu Trendleri, ile ilgili edindiğimiz bilgiler ışığında dekorblogu.com olarak siz değerli takipçilerimize faydalı bilgiler sunmaya çalışacağız.

2019 yılı ev dekorasyonu trendleri hakkında araştırma yapmaya geçmeden önce bilinmelidir ki  2019 dekorasyon modasına yön veren renkler ve kombinler hakkında detaylı araştırma yapılması gerektiğidir.

Çeşitli renk kombinleri, dekorasyon trendlerine doğrudan etki edecek bir konudur. Bu yüzden 2019 dekorasyon önerilerine renkler ve kombinler ışığında bilgilendirmeler yapacağız.

2019 yılı ev dekorasyonu trendleri arasında sayılabilecek bir iç mekan tasarımı

2019 Yılı Ev Dekorasyonunda Renkler

2019 dekorasyon renkleri için bir çok fikir vermek mümkün. Çünkü bu yıl renk kartelası o kadar geniş ki hangi renk hangi renkle uyumlu, iç mekan kombinleri arasında nasıl bir renklendirme yapılacağı konusunda yeterince bilginiz varsa bilin ki, 2019 yılı ev dekorasyonu trendleri hakkında kendiniz bile bir şeyler oluşturabilirsiniz.

Lacivert ve taba rengi 2019 yılında sıkça kullanılan renkler arasındadır diyebiliriz.

2019 Dekorasyon renkleri konusunda ilerleyen günlerde daha geniş kapsamlı bir yazı yazacağız lakin, dekorasyon trendlerine yön vermesi açısından kısa olarak değinmek zorundayız. Taba rengi, hatta daha sık kullanılan kahverengi ve çeşitli tonları her yıl olduğu gibi bu yılda sıkça kullanılmaktadır.

Bir nevi modası geçmeyen koltuk renkleri arasında kahverengi vazgeçilmez bir örnektir.

Genel anlamda bu yıl canlı renkler evimize hakim olacak gibi özellikle turkuaz ve benzeri canlı renkler çok ön planda tutulmuş görünüyor. Aşağıdaki resimde göreceğiniz örnek koltuk takımı modelimizde, beyaz renkli koltuklar, beyaz kitaplık tarzı vitrin, koltukların turkuaz yastıkları ve vitrinimizin aynı şekilde turkuaz camları ile hoş bir hava yakalanmış.

2019 yılı trendler arasında

Buna ek olarak bu takıma uyumlu şık sade bir avize ve sürahi, vazo ve değişik aksesuarlarla uyum yakalanmış.

2019 yılı dekorasyon trendleri hakkında şimdilik özet bilgi geçmiş olalım ve gelelim 2019 yılı dekorasyonlarında sıklıkla kullanılacak aksesuar modellerine.

2019 Yılı Aksesuar Trendleri

2019 Yılı ev dekorasyonu trendlerine hakim olan bir başka modelde aşağıdaki resimde gördüğünüz oturma gurubumuz şıklığı ve zerafeti tercih edenler bu resime mutlaka göz atmalı. Ana renk olarak kırmızı tonları baz alınarak, beyaz ve morla ortama enerji katılmaya çalışılmış.

2019 yılında çiçek ve yaprak desenli bir çok aksesuar kullanılmaktadır. Bu ürünü bir çok aksesuar mağazasında veya İkeada rahatlıkla bulabilirsiniz.

2019 yılı dekorasyonlarında kullanılabilecek farklı aksesuarları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Farklı bir aksesuar örneği

Aksesuarlar eve farklı bir hava kattığı, hatta bazen evin çehresini tamamiyle değiştirdiği bir gerçek.

Aksesuarların Kullanım Alanları ve Renklerle Uyumu

Kırmızı koltuk takımı ile duvar, şömine altı ve balkon altlarına koyulan mor renkler müthiş bir uyum içinde görünüyor, bu tema avize, duvar lambaları, şık kırmızı saksısı olan bir çicek, beyaz tonları hakim televizyon rafı ve desenli bir sade halı ile zenginleştirilmeye çalışılmış.

Konumuzun başında dediğimiz gibi bu yıl turkuaz yılı olacak, işte bir örnek daha turkuaz renkli otantik bir hava yakalanmaya çalışılan geçtiğimiz yıllardan izler taşıyan bir koltuk takımı. Turkuaz koltuk takımı ahşap renkli mobilyalarla kombinlenmiş ve ortaya bu görüntü çıkmış.

2019 yılında 2-3 renkli uyumlar olduğu kadar birçok tona sahip modellerde mevcut işte görselimizdeki bunlardan biri, değişik dekoratif modeller, canlı birçok renk tonu, geniş ve değişik figürlere sahip bir avize, birçok renk ve parça olmasına rağmen uyum yakalanmış şık bir görünüme sahip.

Fiyatları konusunda birkaç kelime söylemek gerekirse uzun zamandır hemen hemen aynı olan fiyatlar bu yılda aşırı değişiklikler göstermemiş. Neredeyse modellerdeki fiyatlar aynı diyebiliriz.

Açıklamalı örneklerimiz den sonra aşağıda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz 2018 trendlerinden birkaç parça daha paylaşmak istiyorum. Dekorasyondan önce umarım 2019 yılında evinizde sağlık ve mutluluk olur esen kalın.

Makalemizde 2019 yılı dekorasyon trendleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Eklemek istediğiniz veya açıklık getirmemizi istediğiniz hususları aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bize iletebilirsiniz.

2019 yılı dekorasyon trendleri ile ilgili resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ali dedi ki:

    çok güzel dekorasyon modelleri var gerçekten sondaki en güzeli bence

  2. Emine dedi ki:

    2019 yılı dekorasyon trendleri hakkında çok güzel bilgiler paylaşılmış, . Elinize sağlık

BİR YORUM YAZ