Dekorblogu
2019 Dekorasyon Renkleri ve Trendleri Galeri için tıklayın

2019 Dekorasyon Renkleri ve Trendleri

30 Ocak 2019

2019 Dekorasyon renkleri yeni yılla birlikte kataloglarda kendilerini göstermeye başladı.

Ev dekorasyonunda en önemlisi renkler ve renklerin uyumudur. Hangi renk hangi renkle uyumlu, birbirine giden çeşitli renk kombinleri büyük bir önem arz eder.

Ancak renk kombinlerinin önemi olduğu kadar o yıl moda olan renkleri bilerek yeni bir tarz oluşturmak, dönemin gerisinde kalmamak adına çok önemlidir.

Biz de bugün sizlere 2019 dekorasyon renkleri hakkında yaptığımız araştırma sonucunda en güncel bilgileri paylaşmak istiyoruz. 2019 trend dekorasyon renkleri ile ev dekorasyonları hem daha şık, hem de göz doldurur bu şekilde olacaktır.

Daha önce bir makalemizde 2019 Ev Dekorasyon Trendleri hakkında dekorasyon renkleri ile alakalı kısa bilgiler  vermiştik. Ancak trendler konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız  makalemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

[related_article id=”499″]

2019 Dekorasyon Renkleri Hakkında Detaylar

Dekorasyon renkleri aslında o alanı dekore eden kişinin karakterini belli eder. İç mekan dekorasyonlarında gözler önüne serilen renk uyumu misafirlerinize sizin zevkinizi gösterecektir.

Gri Mürdüm Uyumu

2019 Dekorasyon renkleri arasında gri mürdüm karışımları yer almaktadır. Kaynak : Engince Mobilya

2019 dekorasyon renkleri arasında şüphesiz her dönemin renkleri arasında yer alan klasik gri ve tonlarını görmemiz mümkün. Ancak bu yıl gri kendine mürdüm tonlarını yanına yakıştırmış görünüyor.  Gri mürdüm uyumu şüphesiz güzel bir ikili olacak gibi duruyor.

2019 iç mekan dekorasyon renkleri pastel renklerle birlikte canlı renkleri de öne çıkarmaktadır. 2019 ev dekorasyon renkleri kapsamında flamingo portakal rengi ,Kuğu beyazı, bayrak kırmızısı, yaban mersini mavisi, ahududu, gri, havyar siyahı, Avcı yeşili, Mor ve tonları olarak öne çıkmaktadır. Ve tabii ki hiçbir zaman modası geçmeyen beyaz da 2019 dekorasyon renkleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

2019 dekorasyon trendleri arasında yer alan ahşap ağırlıklı mobilyalar ile de yeşilin tonları kullanılarak mükemmel bir renk kontrastı yakalanabilir.

Geçtiğimiz sezonlarda modern dekorasyonlar daha çok pastel tonlardan oluşmaktaydı. Oysaki 2019 dekorasyon renkleri incelememizde canlı ve parlak renklerlede modern dekorasyon yapıldığını görmekteyiz.

Parlak renklerle yapılan  modern dekorasyonlar da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta açık renklerle yapılan kombinasyondur.

2019 dekorasyon renkleri arasında şüphesiz turkuaz ve mavinin çeşitli tonları yer alır diyebiliriz. Bunun sebebi bu renklerin özellikle bu yıl yine moda renkler arasında sayılan gri ile çok rahat kombinlenebilmesi ve sarı ile de parlak bir görünüm elde edilebilmesinden gelmektedir.

Örneğin kırmızı,  gri, yeşil, bordo, turkuaz gibi koyu renk koltuk takımları  üzerine  açık renklerde kırlentler kullanılabilir, bu kırlentler açık pastel renkler arasından en az 3-5 renk tercih edilerek seçilmelidir.  Bu kombinasyonda duvar boyası ve diğer aksesuarlarda açık renklerden tercih edilmelidir. Bu taktik ile ortamda koyu rengin verdiği kasvet ve boğucu bir hava estirilmesi önlenmiş olur.

2019 dekorasyon renkleri ile yıkardakinin tam tersi bir yol izlenmek istenirse, açık renk mobilyalarda koyu renk aksesuarlar ve kırlentler kullanılmalıdır. Burada uygulanan zıt uyumu dikkatli aypıldığı zaman görsel bir şölene dönüşecektir.
Yeni sezon renkleri sadece yukarıda belirttiğimiz renklerden oluşmuyor elbette ki, üç renk ya da 5 renk uyumuna dikkat edilerek kendinize özgü tasarımlar yaparak evlerinize şıklığı ve zerafeti getirebilirsiniz.

Modası Geçmeyen Renkler

Modası geçmeyen renkler 2019 sezonunda da yine tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Modası geçmeyen renkler arasında beyaz, siyah, bordo, kırmızı, kahverengi, taba, krem, bej ve griyi görmekteyiz.

Her dönemin renklerinden olan kahverengi ve bunun çeşitli tonları bu yılda, özellikle evlerinde heyecan aramak istemeyenler için oldukça revaçta.

Galeri:

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cemile dedi ki:

    Bu senenin moda renkleri çok güzel. Mor ve mavi renklere bayılıyorum. İkisinin de gri uyumu bir başka oluyor. Ve tabi ki ahşap vazgeçilmezim. Hem tüm eşyalarla birlikte kullanabiliyorum hem de kaliteli görünüyor. Lambaderi unutmamak lazım. Gri bir salonum var ve akşamları loş ışıkta tüm renkler daha hoş görünüyor.

BİR YORUM YAZ