Dekorblogu
2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri İncelemeler

2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri İncelemeler

15 Nisan 2019

2019 koltuk modelleri ve renkleri konusunda yaptığımız araştırmada, yıldan yıla artan renk çeşidinin bu yıl biraz daha artış gösterdiğini, model bazında baktığımız da ise retrodan moderne geniş bir yelpaze aralığında olduğunu görmekteyiz.

2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri dikkat çekenler

Bu senenin koltuk renkleri hakkında yaptığımız genel değerlendirmede ; koltuk takımı içinde yer alan berjer ile farklı renk kombinlemelerin bir önceki yıllara göre daha fazla yapıldığını ve berjerlerin karışık desenli renkler yerine tek renk üzerine yoğunlaştırıldığını görmekteyiz.

Daha önce 2019 dekorasyon renkleri hakkında bir yazı yazmıştık bu makalemizde belli başlı markaların dikkat çeken 2019 yılına ait model ve renkleri inceleyerek yorumlamaya çalışacağız. Modeller hakkında daha fazla detaylı bilgiler için markaların kendi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bellona 2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri

Bellona Lofty Koltuk Takımı

Bellona Lofty Koltuk Takımı

Bu senenin koltuk renkleri arasında bir önceki senelerde kullanılan bordo renginin kendisini kiremit rengine bıraktığını, gri de farklı bir tonu olan antrasit renginin daha sık kullanıldığını görmekteyiz.  Bellona bu yıl çıkardığı Lofty Koltuk Takımı ile bu rengi berjer-üçlü koltuklar şeklinde kombinleme yaparak piyasaya sunmuştur.

[related_article id=”844″]

Bu koltuk modeli bu yıl Bellona’da zarif görüntüsü ve yerden yüksek ve ince koltuk ayakları, çizgisel sırtlık detayları ile öne çıkmaktadır. Modası hiç geçmeyen koltuk renkleri arasında yer alan giri 2019 koltuk renkleri bazında baktığımızda antrasit ile evrim geçirerek karşımıza çıktığını görmekteyiz. Antrasit rengi de tıpkı gri gibi bu yıl en çok tutulan koltuk renkleri arasında yer alacaktır yorumlamasını yapabiliriz.

Bellona İmpera Koltuk Takımı

Petrol Yeşili ve melson gri dediğimiz ana tonların türevleri Bellona İmpera Koltuk Takımında kombine edilerek 2019 koltuk renkleri arasına girmiştir. Oldukça dikkat çeken bu model açık renk  bakır ahşap ayaklar ve modern çizgilere sahip, ortopedik bir yapıdadır. Özellikle düğün sezonlarında 2019 koltuk modelleri için sıklıkla sipariş verilebilecek bir modeldir dersek yanlış olmaz.

Gelelim 2019 koltuk modelleri ve renkleri hakkında farklı bir markaya Enza Home ;

Enza Home 2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri

Enza Home Rattan Koltuk Takımı

Enza Home Rattan Koltuk Takımı

Bir rengin hiç mi modası geçmez? Bazı renkler için evet öyle ; Enza Home bu yıl yine modası geçmeyen renklerden biri olan krem rengini kendine özgü modeli ile katologlarına eklemiş durumda. Rattan Koltuk takımı berjer ve üçlü ikili setleriyle tek renkte kombine etmiş, bombeli ayak yapısı ile sade krem rengi bir model çıkarmıştır. Yine bu takım modası geçmeyen bir renk olan kahverengi ile de tercih seçeneği sunulmuştur.

Enza Home Simena Oturma Grubu

Enza Home’nin diğer koltuk modellerinden farklı olan ve her yıl kullanılmayan, muhtemelen sadece 2019 kataloğunda yer alan bir renk turkuaz. Eğer bu rengi seviyorsanız Enza Home Simena Oturma Grubunu tercih edebilirsiniz. Bu yıl Enza’nın koltuk modellerinde dikkat çeken detay çıkardığı iki modelinde ayak yapısının bombeli yapıda olması. Önceki yıllara ait baktığımız modellerde farklı ayak tipleri yer alırken son çıkartığı iki modelde bombeli ayaklara sahiptir.

Alfemo 2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri

Alfemo Lena Oturma Grubu

Alfemo Markası genel olarak hemen hemen her yıl kullandığı model ve renkleri yine kullanmakta. Kullanığı modellerin çok sıklıkla katologtan düşmemesi ve sürekli satış aşamasında oması modellere rağbetin olduğunun göstergesidir. Eğer 2019 renkleri arasında yer alan antrasit rengi bej ile harmanlanarak, metal ayaklar üzerine oturmuş chester modeli Alfemo Lena  Oturma Grubunda mevcuttur.

Alfemo Lucas Oturma Grubu

Aslında Alfemo Lucas Oturma Grubunu 2019 modelleri arasında belirtmemiz yanlış olur çünkü bu model 2018 kataloglarında da bulunmaktaydı. Ancak renk olarak bu yılda trende olması nedeni ile yazımıza eklemek istedik.

İstikbal 2019 Koltuk Modelleri ve Renkleri

İstikbal Liva Deluxe Koltuk Takımı

Belki de bu sene en cesur koltuk rengini İstikbal markası çıkartmış diyebiliriz. Kımızı bordo karışı rengi gri ile harmanlayan Liva Deluxe koltuk takımı, görümünde sade renginde iddialı bir duruş sergilemiştir. Ayrıca bu model yatak odası-yemek odası modelleri ile de konsept şekilde dizayn edilmiştir.

İstikbal Mira Koltuk Takımı

İstikbal Mira Koltuk Takımı ile bu yıl yeşimin farklı bir tonu bej ile harmanlandığı görülmüştür.

Makalemizde belli başlı markaların 2019 koltuk modelleri ve renkleri hakkında bilgiler sunmaya çalıştık. Makalemizin güncelliğini kaybetmemesi açısından dönem dönem güncellenmekte olup değinmemizi istediğiniz hususları yorum bölümüne yazarak bize yardımcı olabilirsiniz.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rumuz dedi ki:

    Evin görünümünü en çok etkileyen koltuk renkleri beni her zaman etkilemiştir. O kadar güzel estetik katıyor ki insan huzur dolu evine gelmek için can atıyor.

  2. ahmet dedi ki:

    Enza Home Rattan Koltuk Takımını beğendim. gayet kullanışlı ve güzele benziyor

BİR YORUM YAZ