Dekorblogu
2019 Yatak Odası Trendleri

2019 Yatak Odası Trendleri

2019 Yatak odası trendleri neler? Makalemizde bu yıl revaçta olabilecek bir çok yatak odası dekorasyon fikirleri hakkında yaptığımız detaylı araştırmalar neticesinde bilgiler sunacağız.

Geçen yılın aksine 2019 yatak odası trendleri bu yıl kendisine  daha farklı renkler ve modeller kattı. Bu da bizde oluşan yeni fikirlerin ete kemiğe bürünmesini sağladı. 

Ancak şu bilinmelidir ki yatak odası dekorasyonu kişiye veya çiftlere özeldir, her ne kadar yatak odası trenlerinden bahsedecek olacaksak da sizin kişisel zevk ve tercihleriniz aksi yönde ise kendi fikirlerinize öncelik vermeli, ancak kafanız karışıksa, ancak bu şekilde makalemizi inceleyerek trendler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Şimdi gelelim 2019 yatak odası trendleri neler, Yatak odası dizayn, tasarım fikirleri ve dekorasyonları hakkında detaylı incelemelerimize ;

2019 Yatak Odası Trendleri Neler Olabilir?

Öncelikle yatak odası dizaynı yapmadan önce kendi zevk ve tercihlerinizi önünüze koymalı ve öyle karar vermelisiniz. Hangi renkleri seviyorsunuz, hangi kumaş tiplerini seviyorsunuz, uyurken aydınlık veya karanlık mı tercih ediyorsunuz. Modern ve avangart tercihleriniz nasıl? Tabi bunları düşünürken evli çiftler oda arkadaşının da zevk tercihlerini de düşünmeli. Ortak noktada karar almalıdır.

2019 da yatak odası dekorasyonu fikirleri - tasarımları- dizayn

Yatak odası dizayn etmeden önce mutlaka sizin ve eşininiz zevklerini göz önüne almalı ondan sonra 2019 yılı yatak odası dekorasyonları hakkında fikirleri uygulamasınız.

Dönem dönem genel dekorasyonda ve yatak odalarında eskiye dönüş retro, içine biraz modernlik katılarak endüstriyel, dönem dönem de tamamen modern tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Ancak yıldan yıla dekorasyon seyrine baktığımızda geçmişteki ve günümüzdeki tasarımlar sürekli harmanlanmakta ve karma tasarımlar oluşturulmaktadır.

O yüzden yatak odası dekorasyonu 2019 yılı için retro tasarımlardan ziyade biraz daha modern ve karma tasarımlara sahiptir diyebiliriz.

Son birkaç sezondur özellikle yatak odalarında fonksiyonel mobilyalar minimalist dizaynlar öne çıkmaktadır. Yatak odası metrekarenize göre dekorasyonda en belirleyici etken budur diyebiliriz. Kullanışlı, estetik ve bir o kadar da sade mobilyalarla dekore edilmiş bir yatak odası dekorasyonu bu yıl oldukça revaçta.

Şimdi yatak odası duvarlarından başlayarak tüm dekorasyon detayları hakkında sıra sıra inceleyerek gitmeye çalışacağız.

2019 Yatak Odası Duvar Dekorasyonu ve Boya Renkleri

Yatak odası boyası ne renk olmalı öncelikle onu düşünelim. Sakin yaşam tarzını sevenler için daha soft ve huzur veren renkler, renkli ve hareketli yaşam tarzını sevenler için siyah, kırmızı gibi iddialı ve hareketli renkler.  Siz öncelikle hangisini tercih edeceksiniz.

Kırmızı-Siyah-Beyaz Renk Yatak Odaları

Kırmızı siyah ve beyaz renkler yatak odaları için en fazla kullanılan kombin renkler arasında yer aldığı için her yıl olduğu gibi bu yılda moda tahtını korumaktadır. Siyah ve kırmızının coşkunluğunu beyazın dinginliği ile harmanlayarak yumuşak hareketli tarzda bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Duvarlarınızda kırmızı rengini kullanmak istiyorsanız, iki renkli duvar boyası  konseptinde hareket ederek uygulama yapmanız ve mümkünse kombin renklerden birini uygulamanız boğucu etkinin oluşumunu önleyecektir. Çünkü sade kırmızı bir yatak odası insanı fazlasıyla boğabilir. Ancak dekorasyonda hangi renk hangi renkle uyumlu biliyorsanız, tercihinize göre, bilmiyorsanız da siyah veya beyaz renkleriyle detaylandırarak iki renkli duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Siyah ve Beyaz renklerin kullanıldığı duvarlar

Farklı Renklerde Koyu Renkli Yatak Odası Duvarları

2019 Yatak Odası Trendleri arasında koyu renklerde yer almaktadır.

2019 Yatak Odası Trendleri arasında koyu renklerde yer almaktadır.

Eğer siyah veya kırmızı tercihiniz değilse, bu renkleri sevmiyorsanız, alternatif olarak mavinin farklı tonları, lacivert, gri veya antrasit renkleri de 2019 yatak odası trendleri arasında yer alması nedeni ile tercih edebilirsiniz.

Açık Renkli Yatak Odası Duvarları

Açık renklerin hakim olduğu bir yatak odası

Eğer koyu renklerden uzak durmak istiyorsanız ve sakin ve duru renkleri seviyorsanız, hemen hemen herkesin ortak tercihi beyaz rengi tercih edilebilir. Buna alternatif olarak buz mavisi, cam göbeği, pudra gibi renklerde tercih edilebilmektedir.

Yatak Odası Duvar Kağıtları

Yatak Odası duvar boyası kadar kullanılacak duvar kağıtları da önemlidir. Kimi insanlar tamamen odasını duvar kağıdı ile kaplamakta iken, kimisi belli kısımlarını kaplatmaktadır. Ancak her yıl olduğu gibi 2019 yılında yatak odası duvar kağıdı olarak yatak başlıklarının sabitlendiği duvar tercih edilmektedir.

2019 Yatak Odası Dekorasyon Renkleri

2019 yatak odası dekorasyon renkleri

yeni bir yatak odası yapıyorsanız veya eski yatak odanızı düzenliyorsanız renklerin sakinleştirici etkisinden yararlanmalısınız. Zira 2019 renk trendleri bu yönde bir yol izlemektedir. Pastel renkler yatak odasında dinlendirici etki yaratan renklerdir. Bu nedenle özellikle yatak odalarında ve çocuk odalarında 2017’den beri kullanılmaktadır.

2019 yatak odası dekorasyon renkleri olan pastel renkleri duvar boya rengi dışında ev tekstil ürünlerinde, aksesuarlarda ve mobilyalarda karşımıza çıkmaktadır. Yatak odası renklerinizin hem 2019 trendi olmasını, hem de  sakin ve dinlendirici bir etki sunmasını istiyorsanız hemen pastel renk tonları ile dizayna başlayın derizJ 2019 yatak odası modelleri pastel renk tonları arasında en çok kullanılan renk yeşilin ve mavinin pastel tonları olarak karşımıza çıkıyor.

 Alçak Yataklar Çok Moda

Uzakdoğu esintisi sunan yatak odası alçak yatakları

Küçük yatak odaları için çok da uygun olmayan bu trend son yıllarda fazlasıyla trend. Alçak yataklar yatak odası dekorasyonuna daha modern ve şık bir hava katıyor. Özellikle Uzakdoğu tarzı dekorasyonlarda yere sıfır serilmiş yataklar odaya çok farklı bir görünüm kazandırıyor.

Tam da bu noktada depolama alanı sorunu ortaya çıkıyor. Bunun da kolayı var. Tabi ki büyük boyutlarda bir gardıropJ)

Büyük Yatak Başlarına Elveda

küçük yatak başı modelleri

Geçmişteki gibi gösterişli ve abartılı yatak başlarının yerini 2019 da daha minimal boyutlarda yatak başları alıyor. Ben buradayım demeyen yatak başlarınızı gri, beyaz ve siyah renk tonlarından seçerek ortama canlılık kazandırabilirsiniz.

Farklı Bir Görünüm Sunan Direkli Yataklar

Büyük bir yatak odasına sahipseniz 2019 yatak odası dekorasyon trendleri arasında kendisine yer bulan direkli yataklar tam size göre. Rüstik yatak odası dekorasyonu için ahşap tasarımlarda direkli yatak seçebileceğiniz gibi, bakır, altın ve gümüş renk tonu detayı bulunan modelleri de seçebilirsiniz.

Farklı Şifonyer Modelleri Kullanmaya Ne Dersiniz?

Şık, fonksiyonel bir o kadar da estetik şifonyer modeli

Yatak odası dekorasyonunu daha da dikkat çeker hale getirmek için farklı şifonyer modellerini seçebilirsiniz. Yatak odası dekorasyon rengi ile uyumlu stil sahibi şifonyerler aynı zamanda fonksiyonel olmalı. Dekoratif çekmecesi, sıra dışı tasarımı, ile yatak odalarının vazgeçilmesi olan farklı şifonyer modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Yatak odası dekorasyonunda özgün dizaynların öne çıkmasını istiyorsanız farklı şifonyer modellerini mutlaka dekorasyona dahil etmelisiniz.

Modern Yatak Odası Aydınlatmaları

2019 yatak odası aydınlatmaları

Modern yatak odası aydınlatmaları 2019 yatak odası dekorasyon trendleri arasında dikkat çeken yatak odası aksesuarlarının başında gelmektedir. Özellikle parlak altın, metal ve gümüş renklerindeki aydınlatmalar ile yatak odası dekorasyonunuz daha da göz alıcı hale gelecektir.

Bakınız: Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Yatak odasında dekoratif sarkıtlar, modern dizaynlara sahip abajurlar, yatak odası duvarınıza farklı bir hava katan aplikler, lambaderler, ile yatak odası dekorasyonunuzu daha da gösterişli hale getirebilirsiniz. Unutmayın yatak odası dekorasyonunda aksesuar olarak kullanacağınız altın, gümüş ve bakır renk tonları yatak odanızın daha da ışıltılı olmasını sağlayacaktır.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ümit dedi ki:

    Mavi ve beyazın birlikte kullanılması ile görsel açıdan bir uygunluk yakalanmış, hem de mavinin dinlendirici etkisinden faydalanılmıştır. Yatak odası dekorasyon tasarımında, yatak başı yüksek başlı olarak tasarımlanmış olmakla, hem günümüz modern anlayışı hem de eski yatak odalarındaki anlayış, muhteşem bir estetik anlayışıyla yeniden yorumlanmıştır. Ayrıca odanın tavanında gökyüzünün dinlendirici etkisini yaratan plastik asma tavan uygulaması kullanılmıştır. Bu tasarım ile odanızda vakit geçirmekten keyif alacaksınız.

BİR YORUM YAZ