Dekorblogu
Ahşap Bahçe Dekorasyonu Mobilya ve Tasarımlar

Ahşap Bahçe Dekorasyonu Mobilya ve Tasarımlar

18 Nisan 2019

Ahşap bahçe dekorasyonu, ahşap ve naturallik tutkunları için çok tercih edilebilecek dekorasyon fikirleri arasında yer alır.

Ahşap bahçe dekorasyonu öncesinde bahsetmek istediğimiz şu husus var. Bahar aylarının ve yaz akşamlarının tadını çıkarmak için bahçenizi evin bir odası gibi zevkinize göre hazırlamanız keyfinize keyif katacaktır. Hoş dost sohbetlerinin yapıldığı, akşam yemeklerinin yendiği bahçelerinizi yeni baştan yaratabilirsiniz.

Bu nedenle zevk ve tercihleriniz doğrultusunda bahçeniz için ahşap kamelya yaptırabilir ve peyzaj düzenlemesini de gönlünüze göre düzenleyebilirsiniz. Birbirinden değişik ahşap kamelyalar dış mekanlarda son yılların trendi olacaktır. Gönlünüzce dekor ettiğiniz bahçenizde isterseniz hafta sonu kahvaltılarınızı, isterseniz bahçenizde mangal keyfi yapabilirsiniz. Bahçenizde gölgelenmek, dinlenmek amacıyla üstü kapalı olan ve oturma yerleri ve ahşap masasıyla hazırlanan çardak kamelyaları düşünebilirsiniz. Kurulum amacına, zevke veya zemine göre çeşitli geometrik şekillerde yapılan ahşap kamelya çardak keyfinizi katlayacaktır.

Ahşap Bahçe Dekorasyonu hakkında fikirler

Ahşap bahçe dekorasyonu yapmak isteyenler için belli başlı olabilecek fikirleri aşağıda belirtmeye çalıştık.  Bunun için dikkatle incelemenizi tavsiye ederim.

Bahçenizi Zevkinize Göre Yerleştirin

Sitemizde üzerine basa basa söylediğimiz husus. Kendi zevk ve tercihleriniz. Sonra bizden aldığınız fikir ve yönlendirmeler üzerinde durmalısınız.

Bahçeniz için uygulayabileceğiniz büyük ve güzel fıçıdan bozma bir saksı

Bahçeniz için uygulayabileceğiniz büyük ve güzel fıçıdan bozma bir saksı

Bahçeli eve sahip olanlar herkesin hayalini kurduğu ortamın sahibidirler. Evinizin içinde olmadan evinizin bahçesinde de oturma odasındaki rahatı yaşayabilirsiniz. Bahçe dekorasyon öneri ve zevkinize uygun seçimler yapmak, bahçenizde ev rahatını yaşamak için ahşap mobilyalar size yeter. Üzerlerindeki oturma minderleri ve arkalık yastıklarıyla ister uzanın keyfini çıkarın isterseniz rahat şekilde oturun. Bahçenizde sıra dışı görünüm yaratmak için ahşap deck bahçe mobilyası alternatifleri arasında yer alıyor.

Paletten mobilyalar

Palet mobilyalar günümüzde ahşap bahçe dekorasyonu için önemli bir yer kaplıyor. Temini çok kolay olması, bu tarz planlama ve tasarımlar için uygun olması, bütçeyi çok zorlamaması ve çok detaysal tasarım istememi nedeni ile hemen hemen herkesin yapabilecek yapıda bir ürün olması nedeni ile sıkça tercih edilen bir ürün. Eğer naturel bir tasarım istiyorsanız paletlerden destek alabilirsiniz.

Ahşap Bahçe Dekorasyonu evlerin içinde olduğu kadar bahçelerinize de hayat veriyor. Bahçenizde oturduğunuz yer arasında mesafe oluşturmak için alternatif bahçe uygulamaları yerden yüksekte konumlandırabilirsiniz. Bahçenizde çardak kamelya yoksa ikiz şemsiyeler kullanarak ortamın gölgelenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanım alanlarını bütünüyle kullanabileceğiniz yukardan sabitlenen şemsiyeler ortamı çok şık kaliteli görünüm sağlayacaktır.

Bahçe için kamelya

Ahşap Bahçe Mobilyaları

Bahçenizin konumuna göre mobilya önerileri aldığınızda bahçenin karakterine bağlı olarak hem de zevkinize uygun şekilde ahşap bahçe dekorasyonunu oluşturabilirsiniz. Bahçesinde havuzu olanlar dekorasyon için yarısı hazır hale gelmiş sayılır. Geriye kalan kısımda orta boy sandalyeler ve şık ahşap sehpalar konumlandırılabilir.

Kapalı alana sahip bahçesi olanlar, bahçe koltuklarını koyabilir. Toprakla teması kesilen alanlarda dekor daha kolay sağlanabilir. Bahçelerde daha büyük oturma grupları ve minderlere yer vererek evinizdeki konforu yaratabilirsiniz. Mevsimsel olarak kullanılan ahşap bahçe mobilyaları son derece uygun fiyat aralıklarındadır. Her bütçeye uygun zevkinize uygun seçeneklerle dayanıklılık ve sağlamlık için el işçiliğiyle hazırlanan ahşap ürünler kalıcı dekorunuzu oluşturmanızı sağlar.

Bir çok marka çok sayıda bahçe mobilyaları satmakta olduğundan zevk ve tercihize uygun mobilya modellerini bulmanız mümkün. Bunun için az sayıda arama yapmak yerine geniş çaplı yapacağınız aramalar ile aradığınız ölçü ve ebatlar ile zevkinize uygun bahçe mobilyasını bulabilmeniz mümkündür.

Ahşap bahçe dekorasyonu hakkında belli başlı fikirler makalemizde sunmaya çalıştık. Dekorasyonda naturalliğe çok önem veriyorsanız mutlaka ahşabı hayatınıza sokmalısınız.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    En güzel sohbetlerin yaşandığı bahçe dekorasyonu her eve lazım. Görselliğin de ön plana çıkması ve estetik görünüm sunmasını çok beğendim.

  2. güzel dedi ki:

    ahşap bahçe dekorasyonu hakkında güzel ve bilgi verici makale olmuş. bu bilgilerden mutlaka faydalanacağım.

BİR YORUM YAZ