Dekorblogu
Amerikan Mutfaklı Salon Nasıl Döşenir?

Amerikan Mutfaklı Salon Nasıl Döşenir?

30 Mayıs 2019

Modern tasarımlar ve şık görünümü bir arada tutabileceğiniz mutfak modelleri kullanım kolaylığını da bir arada tutmaktadır. Özellikle mutfakla salonun bir arada olması hem rahatlığı hem de konforu sunmaktadır. Peki, görsellik açısından zengin bir yapıyı sağlayabileceğiniz Amerikan mutfaklı salon nasıl döşenir? Doğru teknikler ve uygulamalar ile harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu modellemelerin de üst düzey etki oluşturabilecek olması da tercihleri üst sıralara taşımaktadır. Salon içerisinde mutfağın ayrılarak kullanım sağlanması ve tezgah ile ayrılması ile mümkündür. Hem avantajlı hem de dezavantajlı yönlere sahip olan açık mutfak salon dekorasyonu istenilen düzeyi elde etmenize imkan sunmaktadır. Sıcak bir ortamı elde ederken rahatlığın ve estetiğin bir arada tutularak modern haline bürünmesi doğru etkiyi de beraberinde getirmektedir.

Açık Mutfak Dekorasyonu

Modern ve Sade Amerikan Mutfaklı Salon Tasarımları

Aile içi kullanıma oldukça uygun olmasının yanı sıra misafirlerinizi ağırlarken de rahatlığı yaşayabilirsiniz. Estetik yapıya sahip olan salonlu mutfak tasarımı öncelikli olarak sade olmalıdır. Sade yapısının yanına modern etkiyi sunmakta üst düzey etkiyi sunacaktır. Dikkat çekici mutfak oluştururken şık ve gösterişli seçimler de mobilyaları da entegre etmelisiniz. Uyumlu bir şekilde eşyaları yerleştirirken hem mutfak tezgahı hem de masa tasarımları da birbirini tamamlayacak tarzda olmalıdır. Mobilya seçimlerinizde sadece salon şeklinde düşünmeyip bağlantılı şekilde seçimler önemlidir.

Amerikan Mutfak Salon Ayırma

Amerikan Mutfak Salon Ayırma

Geniş ve ferah alanları oluşturmada etkin çözümler sunan Amerikan mutfakların keyifle kullanım sağlanabilmesi ve rahatlığı sağlaması oldukça önemlidir. Estetiği bozmadan mutfakla salonu birbirinden ayırmak mümkündür. Mutfakta geçen zamanın sıkıcı olmasının önüne geçilecek etkiyi açık salon mutfakta yaşayabilirsiniz. Sohbetlere dahil olabilir, yemek hazırlarken keyif alırsınız. Bunları yaparken de şık görünüme dokunmadan Amerikan mutfak salon ayırma yapabilirsiniz. Bu noktada iç mimariyi etkileyecek eklentiler yapabileceğiniz gibi dizaynı etkileyecek masa ya da farklı dekorasyon ürünlerini kullanabilirsiniz. Hem düzeni bozmayacak hem de şahane görünümü sunacak etkiyi sağlamanız gerekir. Aksesuarların da mutfakla ve salonla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Bölmeleri doğru teknikler kullanarak uygulamanız durumunda muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Amerikan mutfak salonunda ayırma ile ilgili uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Paravan

Paravan

  • Masa Ya da Mutfak Adası

Ada Mutfak

  • Kubbe Duvar

Kubbe Duvar

  • Cam Bölme

Cam Bölme

  • Kitaplık Ya da Farklı Aksesuarlar

Kitaplık ile Bölme

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selin Durmaz dedi ki:

    Amerikan mutfaklı salonlar oldukça revaçta. Bilgiler için teşekkürler…

BİR YORUM YAZ