Dekorblogu
Bebek Ve Çocuk Odası Halıları İncelemesi

Bebek Ve Çocuk Odası Halıları İncelemesi

Bebek ve çocuk odası halıları ebeveynlerin çocuk odası dekorasyonunda en çok dikkat ettikleri dekorasyon ögelerinin başında gelir. Zira bu konuda en çok sorulan sorular çocuk odası için halı tavsiyesi, halı seçerken nelere dikkat etmeli, çocuk odası halısı özellikleri nasıl olmalı gibidir. Bizde bugün sizlere bu konunun detaylarını vermek istiyoruz. Yazımızın sonunda çocuk odası halı modelleri hakkında bilmeniz gereken tüm detayları öğrenmiş olacaksınız.

Çocuk Odası Halıları Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odası dekorasyonu için halı seçimi yaparken ilk dikkat edeceğiniz konu halı dokumasında kullanılan malzemelerin sağlıklı olup olmadığıdır. Ki bu ipliğinden dokuma tezgahına kadar önem arz etmektedir. En çok irdelenmesi gereken konu da halı dokumasında kullanılan boyalardaki kimyasal miktarı olmalıdır.

Çünkü çocuk odası halıları seçerken halının rengarenk olmasını ve canlı renklerden olmasını istiyoruz. İstiyoruz ancak, halı dokumasındaki iplerin ne ile boyandığını biliyor muyuz? Renkli halı modelleri beğenirken çocuğunuzun sağlığına zararlı kimyasalları içerip içermediğini irdeleyin lütfen.

Çocuk odası halı modeli seçerken mobilyalar ile uyumu dikkate alınmalıdır. Duvar rengi, zemin rengi ve kullanılan tekstil ürünlerinin rengi ile uyum içinde olan bir halı modeli seçilmelidir.

Günümüzde güvenli firmaların ürettiği kaliteli halı modelleri arasında kız çocuk odası halı modeli, erkek çocuk odası halı modeli seçenekleri sayısız renk ve desen seçeneği ile sunulmaktadır.

Çocuk odası halı desenleri arasında çizgi film karakterleri, doğa manzaraları, masal kahramanları gibi detayların vurgulandığı öğretici ve eğlenceli desenler bulunmaktadır.

Çocuk odası halıları 2019 seçenekleri arasında birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar kabartmalı çocuk odası halıları, çizgi karakterli çocuk odası halıları, öğretici özelliği olan oyun halıları ve dekoratif çocuk odası halılarıdır.

Bu halı modelleri arasında en çok kullanılan halı modelleri masal ve çizgi film kahramanlarının olduğu halı modelleridir. Bu halı modelleri arasından seçim yaparken Kalite ve güvenilirlik adına lisanslı ürünleri seçmeye özen gösterin.

Sağlıklı Ve Güvenilir Çocuk Odası Halı Özellikleri

Sağlıklı halı nasıl olmalı da diyebiliriz aslında. Çünkü günümüzde her renk ve desende halı modelini rahatlıkla bulabilmekteyiz. Buradaki önemli detay halı modelinin çocuğun sağlığı üzerindeki etkilerinin neler olacağıdır.

Çocuk odası halıları alırken anti-bakteriyel olup olmadığı, anti-alerjik özelliğinin bulunup bulunmadığı ve boyasının doğal kök boyası olup olmadığıdır. İlk etapta önemsiz gibi duran bu detaylar atlanırsa ilerde ciddi sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Çocuk Odası Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk odası halısı hangi özelliklerde olmalıdır?

Çocuk ve bebek odası halısının antialerjik olup olmadığına dikkat edilerek bu yönde bir halı seçilmelidir.

Malum çocuklar hep yerde yatıp yuvarlanır. Bu da halıya ağız ve burunlarının gelmesi demektir. Bu nedenle çocuğunuza anti-bakteriyel bir halı modeli almalısınız.

Bakınız: 2018 Yılı Ev Dekorasyonu Trendleri

Çocuk odası halı modeli mümkünse tüysüz modellerden seçilmelidir. Bu sağlanamıyorsa kısa dokumalı ve dokuması kopmayan modellerden seçilmelidir. Ayrıca halının tüyü topaklanarak halı yüzeyine asla ve asla çıkmamalıdır.

Kalitenin öncü markalarından çocuğunuzun sağlığını tehdit etmeyecek kaliteli halı modelleri alınmalıdır.

Neden Eğitici Çocuk Odası Halısı?

Çocuk odası halı modelleri arasında eğitici halı modellerinin de olduğunu belirtmiştik. Çocukların hayal gücüne sınır koymayan renkli, eğlenceli, neşeli ve enerjik detaylara sahip olan eğitici halı modelleri çocuğunuzun yaşına göre seçilerek kullanılabilir. Bu onların zeka, beceri ve motor gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Özellikle düşündüren, fikir üretmesini sağlayan, eğitici oyun halıları seçilebilir. Eğitici halı modellerini incelerken çocuğunuzun becerisini destekleyecek modelleri tercih etmeyi unutmayın.

Günümüzde her yaş grubuna uyan eğitici halı modelleri mevcuttur. Çocuk odasına farklı bir renk, hava ve görünüm kazandıran eğitici çocuk halıları ille çocuğunuzun zekasına dahi olumlu yönde katkı sağlayabilirsiniz. Bu tür halı modelleri ile çocuğunuzun odasındaki geçirdiği zamanı daha kaliteli ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ümran alev dedi ki:

    Özellikle şehir ortamlarında park alanları, oyun sahaları kısıtlı olduğundan çocuklar ev ortamında daha fazla vakit geçirmektedirler. Çocuk odalarını, onların sıkılmayacağı, kendi kendilerine ve arkadaşlarıyla keyiflice vakit geçirebilecekleri şekilde dekore etmemiz gerekiyor. Eğlenirken öğretici olabilen öğelerden faydalanırsak, bunu kolaylıkla sağlamış olursunuz.
    Çizgi film kahramanları çocukların yaşamlarında önemli bir yer kaplar; onları taklit etmeye çalışırlar, hayal dünyalarının büyük bir kısmında çizgi film kahramanları yer alır. Çizgi film kahramanlarını bu nedenle çocukların odalarına taşıyın, onların büyülü dünyasında çocuklarınız keyifle vakit geçirsin.

BİR YORUM YAZ