Dekorblogu
Beyaz Kapıya Hangi Renk Parke Gider?

Beyaz Kapıya Hangi Renk Parke Gider?

20 Temmuz 2019

İnsan hayatının en önemli parçasını oluşturan ev yaşamı güzelliklere ve hoş görünüme sahip olması gerekir. Bunu oluşturacak olan etkenleri göz önünde bulundurmak en iyiye ulaştıracaktır. Düzeni tesis eden etkenleri düşünerek kurgulama yapmak her açıdan avantaj sağlayacaktır. Düzeni doğru şekilde oluşturmak adına da renkleri ve ölçüleri birbirine uygun şekilde gerçekleştirmek gerekir. Evlerin önemli parçalarından bir tanesi olan kapılarda hem model hem de renk seçimi açısından son derece önemlidir. Seçtiğiniz renge uyacak zemin, duvar ve diğer ev aksesuarları tamamlayıcı özelliğe de sahip olmalıdır. Tercih açısında ön planda yer alan beyaz renk kapı hoş görünümü sayesinde tutulmuştur. Peki, oldukça beğenilen beyaz kapıya hangi renk parke gider? Tercihler yaşam alanınızın etkileyici görünüme ve pozitif enerjiye sahip olmasında önemli rol oynamaktadır.

Ferah ortamı oluşturan zemin rengi aydınlık oda oluşturmada çok önemli role sahiptir. Ferahlığın odaya verdiği enerjiyi elde etmek için parke seçimini doğru şekilde yapmak gerekir. Kapı rengi ile bağlantılı parke rengi seçiminde tüm uyumluluğu elde edecek düzeni sağlamak gerekir. Beyaz kapıya sahip olan evlerin mobilya ve perde ile uyumuna göre de hareket edilerek parke seçimi yapılmalıdır. En fazla tercih edilen renklerin başında hiç kuşkusuz ahşap rengi gelmektedir. Ayrıca meşe rengi, kül grisi ve açık beyaz gül rengi de sıkça tercih edilen parke renklerindendir. Kombinasyonu sağlayan bu renklerle istenilen düzeyi elde etmek mümkün olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

Zemin rengi odaların dekorunu doğrudan etkilediği için seçimler konusunda hassas olunması gerekir. Mobilya, perde, halı, kapı rengi ve duvar renginin zemin rengi ile uyumlu olması istenilen düzeyde ki ahengi oluşturan faktörlerdendir. İtici renk kombinasyonu ile kurulu evlerde dikkat çeken ilk detaylar arasında parke rengi ön plana çıkmaktadır. Birçok eşya ile uyum sağlayan parke rengini seçmek size çoklu avantaj sağlayacaktır. Bu noktada en çok tercih edilen parke renkleri size yardımcı olacaktır. Denenmiş ve tecrübe edinilmiş olması tercihlerin yönünü belirleyen özelliklerdendir. Hem ferah hem de geniş bir görünüme sahip oda oluşturmada açık renklere sahip parke seçimi ön planda yerini almaktadır. Aynı zamanda tozlanma ya da çizilme gibi etkenlerde çok daha avantajlı olması neden tercih edildiğini de göstermektedir. Son dönemlerde popüler olan kireçli ve açık beyaz tonu şeklinin elde edildiği eskitme görünüme sahip vintage modeli de çok beğenilmektedir. Uyum konusunda da son derece rahatlık sunması cazibesini artırmaktadır.

En Kullanışlı Parke Rengi

Parke renk seçimlerinde her zaman kolaylık sunan yapıların tercihi ön planda yerini almaktadır. Bunun sebebi ise temizleme ya da görünüm açısından ferahlık sunmasıdır. Ferahlığa giden yolda kuşkusuz açık renklerden oluşmaktadır. En kullanışlı parke rengi genel itibari ile beyaz tonlara yakın ve ahşap renklere yakın olarak tercih edilmektedir. Açık tonların tercih edilmesinde oda içi uyumu oluşturan parçaların daha rahat şekilde entegre edilmesi ile doğrudan bağlantısı vardır. Belirlenen rengin sırıtmadan kendini belli etmesi gerekmektedir. Böyle bir durumu sağlayan en önemli faktörün renk uyumu olduğu da unutulmamalıdır. Zıt renklerle oluşan odaların itici ve basık ortam oluşturması söz konusudur. Bu düzene dikkat ederek seçimler yapmak sonrasında pişman olmayı önleyecektir. Siyah bir parkeden oluşan zemine uygun mobilya takımı ya da perde seçimi yapmak zor olacaktır. Fakat ferah görünüme sahip olan parkeye çok kolay şekilde uyumlu eşya alınabilir. Parkenin maliyeti ve tekrardan değiştirmenin oldukça zor olması da göz önünde tutularak hareket edilmesi daha iyi olacaktır.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ