Dekorblogu
Dar Uzun Salon Nasıl Yerleştirilir? Galeri için tıklayın

Dar Uzun Salon Nasıl Yerleştirilir?

20 Eylül 2019

Dar ve uzun salonları dekore etmek, başlangıçta zor bir görev gibi görünebilir. Hiç kimse, bir koridorda televizyon izliyor ya da bir tren vagonunda yemek yiyormuş gibi hissetmez istemez. Ancak, bazı düzenlemeler ve dekorasyonla ilgili birkaç ipucu ile, uzun ve dar salonunuzu sevmeyi öğrenebilirsiniz. Sizler için, dar uzun salon dekorasyonu için tasarımcıların ipuçlarını araştırdık. Bu yazıda, sizlerle onları paylaşacağız. Yazının sonunda, dar uzun salon dekorasyonu için farklı dekorasyon örneklerinden oluşan galerimizde, salonunuza en uygun seçeneklerden ilham alabilirsiniz.

Dar ve uzun bir salonda değişiklik yapmak zordur. Salonunuzda; bir televizyon izleme alanına, duvardan duvara raflara ve rahat rahat yemek yiyebileceğiniz bir alana ihtiyacınız vardır. Doğru halı, ışık ve renk seçimleri ve doğru ipuçları ile, dar uzun salon dekorasyonunu en doğru şekilde yapabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu ipuçlarına göz atmanızı öneririz!

Mobilya Gruplarını Çeşitlendirin

İmkanınız varsa, mobilyalarınızın uzun duvarın bir tarafında tutmaktan kaçının. Alternatif mobilya gruplandırmalarında, trafik akışı ile mekana S şeklini verebilirsiniz. Bu, odanın yarısının düz bir koridor gibi hissettirmesini önleyecektir. Böyle bir dekorasyon ipucu, dar uzun salonunuzda daha fazla alan kullanmanızı sağlayacaktır.

Yürüme Yolunu İyi Ayarlayın

Uzun ve dar bir salonda, evin üyelerinin hareket edebileceği bir yol oluşturmak önemlidir. İnsanların evde yürürken mobilyalara takılması, evde en son isteyeceğiniz şeydir. Mobilyaları ortaya yerleştirmek yerine belirli bir tarafa doğru yönlendirmek, dar uzun salon dekorasyonunda daha sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

Dairesel Parçalar Kullanın

Dar uzun salon dekorasyonunda mekanın sıkışık görünmesini engellemenin en iyi yollarından biri, bazı mobilyaların yuvarlak kenarlı tercih edilmesidir. Oturma alanının ortasına dairesel bir sehpa yerleştirmek, düz çizgileri engellemek için harikalar yaratabilir. Yuvarlak avizeler, abajurlar ve yan sehpalar da mekandaki o düz çizgiyi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Alanı Doğru Şekilde Bölün

Dar ve uzun bir salonunuz varsa, mekanı ayrı alanlara bölmeyi deneyin. Alanı nasıl kullanacağınızı düşünün ve bölümleri ona göre ayırın. Mobilyaların yanı sıra, kilim ve tablo gibi diğer detayları da ayırmanız daha iyi olacaktır.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ