Dekorasyonda Taba Rengi İle Uyumlu Renkler

Eylül 10, 2019 101 0 0

taba rengi ile uyumlu renkler

Taba rengi, dekorasyonda çok sık kullanılan renklerden biri görünmese de, aslında pek çok farklı mekanda tercih edilen bir renktir. Bazen bir koltuk takımında, bazen perdelerde, halılarda, bazen aksesuarlarda, bazen de bir tekstil ürününde taba rengi ile karşılaşabilirsiniz. Moda dünyasında sıkça kullanılan ve dekorasyon trendlerinde de yer bulan taba rengi, aslında pek çok farklı renk ile bir arada da kullanılabilir. Kahverenginin bu dikkat çekici tonu, daha çok deri bir koltuk seçiminde karşımıza çıkıyor gibi görünse de, evin her alanında kullanılabilir. Peki, taba rengi diğer hangi renklerle birlikte kullanılabilir?

Taba Rengi İle Uyumlu Renkler

Krem, bej, beyaz gibi daha nötr renklerle tamamlanmayı tercih edilse de, taba rengi lacivert, siyah, sarı, pembe gibi aslında daha pek çok farklı renkle de bir arada kullanılabilir. Bu yazıda, dekorasyonda taba renginin kullanımı için ilham alabileceğiniz örnekleri sizler için galerimizde derledik. Ama öncesinde, gelin isterseniz evin farklı alanlarında kullanılan taba rengi parçalar ve birlikte kullanıldığı renk örneklerinden bazılarına birlikte göz atalım…

Taba rengi bir koltuk, salon ya da oturma odası dekorasyonu için her zaman iyi bir seçimdir. Modası kolay kolay geçmeyen bu rengi, yukarıda da gördüğünüz gibi nötr renklerle kolayca tamamlayabilirsiniz. Yeşil kırlentler, gri bir berjer, açık renkli halılar, kahverengi ya da krem-bej mobilyalar ile birlikte kullanabileceğiniz taba rengi bir koltuk takımını, önünde koyu yeşil ya da lacivert renkli bir sehpa ile tamamlamayı deneyebilirsiniz.

Taba rengi bir koltuk modeli daha! Genellikle klasik dekorasyon tarzında karşımıza çıkan taba rengi koltuklar, yine klasik tarzda mobilya ve tekstil ürünleri ile tamamlanıyor. Pirinç ayaklı cam bir sehpa, klasik tarzda krem rengi bir halı gibi detaylara ek olarak, taba rengi koltuğu siyah objeler ile tamamlamayı deneyebilirsiniz. Bu tip modern objeler, o klasik tarza biraz daha modern bir hava katmanızı sağlayacaktır.

Taba renginin dekorasyonda kullanımı tabi ki koltuklarla sınırlı değil. Taba rengi ile uyumlu renkler konusunda ilham almak isterseniz, aşağıda evin farklı alanlarında kullanımı için hazırladığımız galerimize de göz atmanızı öneririz. Hadi başlayalım!

Tags: dekorasyonda taba rengi kullanımı, taba rengi dekorasyon, taba rengi ile uyumlu renkler, taba rengi koltuk takımları Categories: Dekorasyon
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir