Dekorblogu
Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

27 Mayıs 2019

Duvarlarınızı harika desenlerle süsleyebilir birbirinden harika duvar kağıdı uygulamalarını yapabilirsiniz. Elbette teknik el becerilerinize bağlı olarak yapacağınız bu işlem öncesinde yapıştırıcı hazırlamanız ve uygulama yapacağınız duvara entegre etmeniz gerekir. Peki, estetik görünüm elde edebileceğiniz bir yapı öncesi duvar kağıdı yapıştırıcısı nasıl hazırlanır? Öncelikle kullanacağınız malzemenin doğru olduğuna emin olmanız gerekir. Uygulamanın hassas ve titizlikle yapılması gerektiği için kaliteli malzeme seçimine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Kısa sürede hazır hale getirip uygulamaya geçebilirsiniz. Herkesin en çok merak ettiği soru ise duvar kağıdı yapıştırıcı evde nasıl yapılır? Kolay uygulamalar ile takip edeceğiniz tekniklere bağlı olarak istediğiniz düzeyi elde etmeniz mümkündür. Duvarlarınızda muhteşem görünümü pürüzsüz şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. Böylelikle sorunsuz şekilde işlemler tamamlanabilmektedir.

Duvar Kağıdı Yapıştırma Tekniği

Duvar Kağıdı Yapıştırıcı Hazırlama Tekniği

  • Öncelikle yapıştırıcıyı bir kova su ile karıştırmak gerekir. (10 Litrelik kovalar yeterlidir.)
  • Su ile yapıştırıcıyı yaklaşık olarak 5 – 6 dakika süre ile karıştırmanız gerekir. Bu karıştırma işlemi ile birlikte istenilen düzeyde kıvamı elde etmiş olursunuz.
  • Yapıştırıcıların farklı uygulama tekniklerine göre değişkenlik gösterebilmesi marka ile alakalıdır. Uygulama öncesi duvar kağıdı yapıştırıcı paketlerini inceleyebilirsiniz. Sıcak ya da soğuk su ile karışımı hazırlanması söz konusu olabilmektedir.

Hafif orta ve ağır duvar kağıdı uygulamaları için uygun olup rahat şekilde işlem yapılabilmektedir. 10 derece altında ya da %70 nem oranından fazla olması durumunda uygulama yapılması doğru değildir. Belirlenen sıcaklık ve nem içeriği dışında ki uygulamalarda sonuçların olumsuz olmasına neden olabilir.

Duvar Kağıdı Yapıştırıcı Özellikleri

Duvar Kağıdı Yapıştırıcı Özellikleri

Kullanım şartlarının oluşturulması ve uygulama tekniklerine bağlı olarak sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Duvar kağıdı yapıştırıcı özellikleri sıralamasını şu şekilde yapabiliriz:

  • Boya teknikleri su bazlı olmasından dolayı sağlık açısından herhangi bir probleme oluşturmaz.
  • Hem sağlıklı hem de doğal olmasından dolayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • İçeriğinde kanserojen madde bulunmamaktadır. Ayrıca koku yapma özelliği yoktur.
  • Ses emici özelliğe sahip olmasının yanı sıra akustik özelliklidir.
  • Kuru bez ile silme olanağı vardır.
  • Güneş ışığı karşı dayanıklı ve solma söz konusu değildir.
  • Yapıştırıcının uygulaması yapıldıktan sonra ek yerlerin görünmesi söz konusu değildir.

PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ