Dekorblogu
Küçük Banyoda Fayans Seçimi – Tasarım Fikirleri

Küçük Banyoda Fayans Seçimi – Tasarım Fikirleri

07 Mayıs 2019

Küçük banyoda fayans seçimi, özellikle  dar yaşam alanlarına sahip herkes için önemlidir. Çünkü doğru fayanslar. renkler veya dekorasyon ürünleri bulunduğu alanı daha geniş ve ferah gösterebilmektedir.

Küçük banyoda fayans seçimi eğer doğru yapılmazsa ileri de çok daha fazla dekoratif masraflara neden olabilecektir. Bu nedenle fayans seçmeden önce makalemizi incelemenizde fayda var.

Küçük Banyoda Fayans Seçimi Nasıl Olmalı?

Daha önceden küçük banyolar için dekorasyon fikirleri  konusunda detaylı bir yazı yazmıştık. Ancak fayanslar banyoların en büyük yapıtaşlarından biri olması nedeni ile buna ayrı bir yer ayırmak istedik.

Yaşam alanlarınızda ferah alan oluşturabilme konforlu yaşamın temellerini oluşturmaktadır. Bu konforu küçük evlerde de gerçekleştirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken en önemli faktör dekoratif etkenlerdir. Küçük evlerin elbette banyoları da küçük olması zorunluluklardandır. Bu noktada belirleyici özelliklere sahip olan küçük banyoda fayans seçimi size kolaylıklar sunacaktır.  Banyonuzun büyük görünmesini etkiyen faktörler arasında fayanslar ön sırada yer almaktadır. Elbette uyumlu dekor ürünleri ile destekleyici faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Renklerin uyumu ve kullanılan malzemenin seçimi de bu unsuru destekleyen önemli faktörlerdendir. Estetik görünümünde ne denli etkin sonuç vereceğini unutmamak gerekir.

Banyo fayans seçimi

Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?

Evin ve banyonun metre kare olarak küçük olması sizi olumsuz etkilese de bu olumsuzluklardan kurtulmanın yollarını deneyip uygulamak gerekir. Peki, Küçük banyo nasıl büyük gösterilir? İç dizayn sayesinde istediğiniz düzeyde görünümü elde edebileceğiniz gibi küçük alanların görselliğinde büyümelere olumlu katkılar yapabilirsiniz. Kullanılan fayansların renkleri ile banyo içi dekorasyon ürünlerinin renkleri iç oluşuma doğrudan etki etmektedir. Tamamen farklı bir tarza bürünebilme özelliğine sahip olması da uygulama kolaylığını size sağlayacaktır. Küçük banyoda fayans seçimi yaparken gözü yormayacak düzeyde renk tonlarını seçmek doğru karar olacaktır. Farklı ebatlarda ve modellerde fayanslar olsa da renk kullanımında karmaşıklıktan uzak durmaya çalışmanız size önemli katkı sunacaktır. Modern banyo tasarımlarını inceleyerek fikir edinebileceğiniz gibi uygulamalarda ki etkiyi de rahatlıkla görebilirsiniz. Sizi yansıtan renkleri de banyonuza dahil ederek farklılıkları bir arada tutabilirsiniz.

Küçük-Banyoda-fayans

Küçük Banyolarınızda Modern Tasarımlar

Ferah ve kullanılabilirliği artırabilme de önemli yere sahip olan banyo içi ayna kullanımını da dikkatli seçmek gerekir. Seçeceğiniz ayna ile banyoya derinlik katarken hem modern tasarıma hem de banyonuzun daha geniş görünmesine doğrudan etki sunmaktadır. Küçük banyoda fayans seçimi ile ilgili parlaklığı sağlayacak faktörleri de düşünerek adım atmak gerekir.  Ayrıca modern yapıya sahip çanak lavabo modelleri fayanslarla bir bütün haline bürünebilmesi de görünüme katkı sunmaktadır. Ahenk içerisinde arzu edilen görünümü elde etmekte mümkün olacaktır. Tasarımlarınıza farklı ışıklandırmalar ekleyerek ferah görünümü artırabilirsiniz. Aydınlık banyonun her açıdan hoş olmasına katkı sağlayan önemli faktörler arasındadır.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ