Dekorblogu
Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Galeri için tıklayın

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

23 Mayıs 2019

Küçük bir salonunuz varsa ve yerden tasarruf sağlayacak önerilerle daha geniş, daha konforlu ve daha kullanışlı bir kullanım alanı yaratmak istiyorsanız, bu öneriler işinize yarayabilir!

Küçük salon dekorasyonu için dilerseniz, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz.

Sehpa Seçimine Dikkat

Küçük bir salonunuz varsa, kullanım alanını maksimize edecek mobilya ürünlerine ihtiyacınız vardır. Bu durumda, fonksiyonel bir sehpa çok işinize yarayabilir. Puf tarzında bir orta sehpa, misafirleriniz geldiğinde fazladan oturma alanı sağlar. Aynı zamanda, altında depolama alanı bulunan işlevsel bir sehpa da, küçük bir salonda yerden tasarruf sağlamak için iyi bir seçim olabilir.

Büyük Mobilyalardan Kaçının

üçük bir salon dekorasyonunda yapılan en büyük yanlışlardan biri, salonda fazladan yer kaplayan büyük mobilyalar tercih etmektir. Hem koltuk yemek masası hem de diğer mobilyalar söz konusu olduğunda, salonunuzu olduğundan daha kalabalık göstermeyecek, daha küçük ürünleri tercih etmeye yönelin.

Köşe Koltuklar Yerden Tasarruf Sağlar

Küçük salon ve oturma odaları için en çok önerilen mobilya ürünlerinden biri de köşe koltuklardır. Salonda, bir duvarı değerlendirerek ortada fazladan yer açılmasına ve salonun daha ferah görünmesine yardımcı olan köşe koltuklar, genellikle altlarında sağladıkları depolama alanları ile de salonda yerden tasarruf etmenize ve fazladan depolama alanı oluşturmanıza olanak sunar.

Salonunuzda daha ferah ve daha işlevsel bir ortam yaratmak için ipuçları arıyorsanız, aşağıda yer alan galerimize de göz atabilirsiniz…

Duvarlarda Depolama Alanı

Küçük mekanlarda maksimum depolama alanı yaratmanın en iyi yolu duvarları dahil etmektir. Duvarlara yerleştireceğiniz raflar, duvara monte dolaplar, askılar, televizyon üniteleri gibi yerde alan açacak depolama çözümleri, küçük salon dekorasyonunda yerden tasarruf etmenin harika bir yoludur.

Koyu Renklerden Korkmayın

Küçük bir salon dekorasyonu söz konusu olduğunda, ev sahipleri genellikle açık renklere yönelmeyi tercih ediyor. Koyu renklerin mekanı daha basık ve sıkıcı göstermesi mümkün olsa da, doğru uygulama ve doğru seçimler ile koyu renkler de küçük bir mekana pekala yakışabilir.

Koyu renkleri nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız ve küçük salonlar için yerden tasarruf sağlayacak dekorasyon önerilerine ihtiyacınız varsa, aşağıda yer alan galerimize de göz atmanızı öneririz…

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ