Dekorblogu
Loft Ev Dekorasyonu Hakkında Merak Edilenler Galeri için tıklayın

Loft Ev Dekorasyonu Hakkında Merak Edilenler

09 Aralık 2018

Loft ev dekorasyonu ülkemiz sınırlarına sonradan girdi. Amerika’dan doğarak tüm dünyayı kaplayan bu akım ilk etapta ihtiyaca binaen çıksa da sonradan kendi başına bir tarz haline geldi. Loft ev tasarımları o kadar çok beğenildi ki bu yönde mimarilerin oluşmasına neden oldu.

Loft tarzı dekorasyon nasıl olur?

Loft dekorasyon sitili nedir?

Loft ev dekorasyonu 2019 tasarımları detayları nelerdir?

Gelin şimdi loft dekorasyon sitilini benimseyen herkesin merak ettiği bu soruları cevaplayalım.

Loft Ev Dekorasyonu Detayları

Loft daireler incelendiğinde atıl durumda bekleyen garaj, depo, hangar, tavan arası gibi alanların etkili ve işlevsel bir şekilde dekore edildiği görülmektedir.

Geçmişte ihtiyaç doğrultusunda sadece hayatta kalmak ve yaşamı sürdürmek için öylesine ve düzensizce yapılan loft ev dekorasyonu, günümüzde modern tasarımlarla ve işlevsel dekorasyon ögeleri ile hayranlık uyandıran bir dekorasyon şekli haline gelmiştir. Bu da loft dairelere olan ilginin artmasına neden olmuştur.

Loft Dekorasyon Stili İncelemesi

Loft dairenin şık ve kullanışlı olması için bazı detayların bilinmesi gerekmektedir. Loft dekorasyon uygulaması için uyulması gereken en önemli kriter yüksek tavandır. Bu iç içe iki katın sığdırıldığı loft dekorasyon için olmazsa olmazdır.

Loft dairelerde dört duvar dışında ara duvar ve oda detayları yoktur. İ. İçe yapılan şekillendirmeler ve doğru mobilyalar ile kullanışlı bir ev dekorasyonuna dönüşmektedir.

Loft daire kullanışlı mıdır? Diye soracak olursanız, işte cevabı. Yalnız yaşıyorsanız loft ev dekorasyon stili tam size göre diyebiliriz. Ancak aile, hele birde çocuklu bir aile iseniz loft dairede oturmak sizi sıkabilir.

Loft daire mobilyaları özellikleri nelerdir? Loft daire mobilyaları genelde deri kaplama olmaktadır. Endüstriyel dekorasyon ile kardeş olan loft ev dekorasyonunda patlatma taş, veya ot tuğla duvarlarda, sadece sıva kullanılmaktadır. Duvarlarınız doğal şekli ile bu şekilde yapabilirsiniz. Bu kadar uğraşmak istemiyorum diyorsanız bu görüntüyü sunan duvar kağıtları da kullanabilirsiniz.

Loft dekorasyonda metal ve ahşap ögelere ağırlık verilmektedir.

Duvarlar o kadar dağınıktır ki tesisat boruları bile dış yüzeyde bırakılmıştır. Bu uygulama ile duvar dekorasyonu yapmış olacaksınız.

Loft dekorasyon geniş alanlarda olur demiştik. Eee geniş alanda da minimal mobilya olmaz. Bu nedenle alanı doldurması açısından kaba ve görkemli mobilyalar kullanmalısınız.

Bakınız: Minimalist Dekorasyon Örnekleri

Loft dekorasyonda vintage ve Retro kumaşlar ve deri kumaşlar kombin edilebilir. Bu dekorasyonunuzu daha şık gösterecektir.

Loft ev dekorasyonu denilince akla dev pencereler gelmelidir. Eğer depoyu loft daireye çevirecekseniz dev boyutlarda pencere açmayı unutmayın.

Loft dekorasyon detaylarında merdivenlerde, duvar duvarda yapılan uygulamalarda ve aksesuarlarda saç ve metal ayrıntılar vardır.

Loft dekorasyon denilince akla ferah ve geniş alanalr gelmektedir. Bunu sağlamak için gereksiz eşya kullanımının önüne geçilmiştir. Az ve işlevsel eşyalar ile etkili ve kullanışlı dekorasyon yapılmaktadır.

Loft Dekorasyonda Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Loft dekorasyonda aynı alan içine iki kat sığdırıldığı için aydınlatma son derece önemlidir. Loft daire aydınlatma genelde tavandan sarkan avizeler ile yapılmaktadır. Çok nadir de olsa yerden yükselen seyyar ve ayaklı aydınlatmaların kullanıldığı da görülmüştür.

Lofdt daireler duvarları en hareketli dairelerdir. Yüksek duvarlar sıkıcı görünümden dev tablolar ile kurtulmaktadır.

Loft ev dekorasyonu denilince ham ahşaptan gelişigüzel şekilde kesilmiş sehpalar akla gelmelidir. Ham ahşap sehpalar usta ellerde mükemmel bir görünüme kavuşturulduktan sonra, dağınık şekilde yerleştirilen mobilyaların uygun yerlerine yerleştirilmektedir.

Yalnız yaşıyorsanız, evde fazla eşyayı sevmiyorsanız, dev kitaplıklar hayaliniz ise, işlevsel mobilyalar ile dekorasyon tam size göre ise hemen loft dekorasyon yapabileceğiniz bir alan bulun:)

loft ev dekorasyon galeri:

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ