Dekorblogu
Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri Galeri için tıklayın

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

16 Mayıs 2019

Modası geçmeyen koltuk renkleri her dönem rahatlık arayanlar için olmazsa olmazdır. Her yıl değişen dekorasyon renkleri ve trenlerini takip etmek istemeyip, her yıl moda olabilecek renkleri arayanlar bu makalemizden yardım alabilir.

Koltuk, bir oturma odası ya da salonun en göze çarpan detayıdır. Mekana giriş yaptığınız anda dikkat çeken koltuk takımları, rahat ve konforlu oluşu ile önemli olduğu kadar, rengi ve tarzı ile odanın dekorasyonu ile uyumlu olması yönüyle de önemlidir. Evinizde değişiklik yaparken, koltuk alışverişi yapmadan önce, seçenekleri daraltmak için en uygun koltuk rengine karar vererek başlayabilirsiniz.

Koltuk renklerinde trendler zaman zaman değişse ve bir sezonda bazı renkler çok fazla öne çıksa da, koltuk takımları söz konusu olduğunda, modası geçmeyen koltuk renkleri de vardır. “Koltuk renkleri nasıl olmalı?” diyenler için, modası geçmeyen renkler ve 2019 yılının en moda koltuk renkleri hakkında bu yazıyı hazırladık!

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri Detaylar

Modası geçmeyen koltuk renkleri olarak sayılacak bir çok renk olduğu aşikar. Özellikle gri, kahvenin farklı tonları, yeni evlenenlerin özellikle çok fazla tercih ettiği pudra, beyaz, krem bunlardan bazılarıdır. Şimdi bunları tek tek inceleyeceğiz.

Gri veya Antrasit Renkler

Birbirine uyumlu renkler arasında en fazla tercih edilen renklerden biri şüphesiz gri renktir. Sadece kendi içinde kombin olarak değil, odanın diğer aksesuarları ile de oldukça uyumlu bir renktir. Özellikle endüstriyel tasarım tutkunları için başucu rengidir diyebiliriz.

Gri şüphesiz modası geçmeyen renkler arasında olup, her yıl rahatlıkla tercih edilebilecek bir renktir.

 

Krem Rengi

Evinizi olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız açık renkleri kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Krem rengi gerek ferah yapısı ile gerekse küçük mekanları geniş göstermesi nedeni ile modası geçmeyen koltuk renkleri arasında yer alır diyebiliriz

Koltuk renklerinde trendler çok hızlı değişebiliyor. Moda ve dekorasyon dünyasındaki değişimler, mekanda kullanılan renkleri de yakından ilgilendiriyor. Örneğin, son yıllarda öne çıkan chester koltuk takımlarında, canlı ve dikkat çekici renklerin öne çıktığını görüyoruz.

Gül kurusu, turkuaz mavisi, hardal rengi, su yeşili gibi dikkat çeken renkler, koltuk takımlarında kullanabileceğiniz renkler arasında yer almakla birlikte; modası geçmeyen koltuk renkleri arasında yer alan siyah, beyaz, gri, lacivert renkleri de her zaman kullanabileceğiniz ve her mekana uyum sağlayacak renklerdir. En çok tutulan koltuk rengi, sezona göre değişiklik gösterse de, bu klasikleşen renkler hem modern hem klasik hem de country tarzda mekan dekorasyonu için iyi bir seçim olacaktır.

En Moda 2019 Koltuk Renkleri

Klasikleşen ve modası geçmeyen koltuk renkleri olsa da, yeni sezonda sezonun öne çıkan dikkat çekici renklerini tercih edeceğiniz bir dekorasyon da oldukça ilgi çekici olabilir. Oturma odanızda ya da salonunuzda cesur bir seçim yapmak istiyorsanız, 2019 yılının en moda koltuk renkleri arasından da seçim yapabilirsiniz.

Bu yıl; sarının canlı tonları, mavi ve yeşilin en dikkat çekici tonları, neon renkler ve dikkat çekici kırmızı tonları koltuklarda en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. 2019 yılının en moda koltuk renkleri ve modası geçmeyen koltuk renkleri için, sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz!

[su_note note_color=”#0a0a08″ text_color=”#ffffff” radius=”7″]FOTO GALERİ [/su_note]

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ASLI dedi ki:

    Oldukça bilgilendirici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş teşekkür ederim. Ben de yeni evlenecek bir kişi olarak 2019 yılının moda trendlerini bu sayede öğrenmiş oldum. Özellikle yazının görselleri de bana birçok fikir verdi. Her mekana uyum sağlayıcı koltuk renklerini tercih etmek yerine, kendi zevkimize ve 2019 yılının moda renklerine uygun olarak artık ne istediğimizi daha iyi biliyoruz.

BİR YORUM YAZ