Dekorblogu
Mutfak Avizeleri Nasıl Olmalı? Galeri için tıklayın

Mutfak Avizeleri Nasıl Olmalı?

06 Eylül 2019

Mutfak dekorasyonu denince akla genellikle ilk gelen mutfak dolapları ya da mutfak masası gibi detaylar olur. Ancak; bir mutfak dekorasyonunda perde, halı ya da aydınlatma gibi detaylar da en az büyük parçalar kadar önemlidir. Dekorasyonda, hedefiniz bütünleyici bir hava yaratmaksa, mutfak dekorasyonunda değişikliğe giderken, mutfak avizesini de gözden kaçırmayın. Peki, farklı dekorasyon tarzları için mutfak avizesi seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Mutfak avizeleri nasıl olmalı?

Bir mutfak aydınlatması, her zaman için mutfağın tarzına uygun, tamamlayıcı bir tasarıma sahip olmalıdır. Modern bir mutfak dekorasyonunda, fazlasıyla klasik görünen bir avize, dekorasyona uygun bir seçim olmayabilir. Aynı şey, tam tersi durum için de geçerlidir. Bu yazıda, mutfak dekorasyonu ve mutfak avizesi seçimi hakkında sizler için bir galeri hazırladık. Galerimizdeki örneklere bakarak, mutfağınızın tarzına uygun nasıl bir avize seçebileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Hadi başlayalım…

Karanlık Alanları Aydınlatın

Her mutfağın tarzı farklıdır. Küçük pencereler, koyu renkli bir zemin, yüksek tavanlar, mutfağınızın daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyduğu anlamına gelebilir. Açık renkli yüzeyler, odayı daha iyi aydınlatacağından; eğer koyu renkli mutfak dolaplarınız varsa, daha güçlü bir aydınlatmaya ihtiyacınız var demektir. Mutfağınız için avize seçimi yapmaya başlamadan önce, gün içerisinde içeriye giren doğal ışığı da gözden kaçırmayın. Buna göre, hangi alanların daha iyi aydınlatılması gerektiğini de belirlemiş olursunuz.

Doğru Alana Doğru Aydınlatma

Sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak için, aydınlatmayı katmanlamanız oldukça önemlidir. Mutfaktaki genel ışık seviyesini arttırmak için, doğal ışıktan faydalanırken yapay ışıklandırmaların etkisinden yararlanmayı da unutmayın. Mutfakta, hangi alanda çalışıyor ya da hangi alanda yemek yiyorsanız, o bölümlere aplikler, tavan aydınlatmaları gibi aydınlatma seçenekleri de ekleyebilirsiniz.

Doğru Aydınlatmalar, Mutfağa Dekoratif Öğeler Katar

Dekoratif aydınlatmalar, mutfağınızda değişiklik yaratmanın harika bir yoludur. Mutfağınıza eğlenceli bir dokunuş katmak isterseniz, kolayca asılabilen ip aydınlatmaları ya da aplikleri dahil edebilirsiniz. Bu tip dekoratif aydınlatma seçenekleri, yalnızca mekana daha fazla ışık eklemekle kalmayacak, aynı zamanda mutfak dekorasyonunuzda daha bütüncül bir hava yaratmanıza da yardımcı olacaktır.

Mutfak avizeleri seçimi konusunda bilmeniz gereken bazı önemli noktalara değindik. Şimdi, gelin isterseniz bir de modern örneklere birlikte bir göz atalım…

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ