Mutfak Dolapları Ne İle Silinmeli

Eylül 15, 2019 52 0 0

Ev temizliği söz konusu olduğunda, mutfak dolapları önemli bir konudur. Onları temiz tutmaya çalışmazsanız, kısa bir süre sonra muhtemelen eski ve modası geçmiş görünürler. Onların yeni ve temiz görünmelerini sağlamak ve yeniden pırıl pırıl hale getirmek için, bu yazıda yer alan önerilerden ilham alabilirsiniz.

Evinizin bazı alanları, daha fazla yağ ve bakteriye maruz kalır. Mutfak dolaplarını kapatıp açmak, yemek pişirirken gelen yağlar ya da dış sıcaklıklardan gelen yoğunlaşmaların tümü, mutfak dolaplarınızı etkiler. Bu da, günlük olarak olmasa bile haftalık olarak bir temizliğe ihtiyaç duydukları anlamına gelir.

Mutfak dolaplarını temizlemenin en iyi yolu; ılık su, seyreltilmiş bir yüzey temizleyici ve sert ovalama işlemidir. Ancak, bu işlem mutfak dolabının yüzeyine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu yazıda; ahşap ve metal mutfak dolaplarını temizlemek için öneriler bulabilirsiniz…

Ahşap Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenmeli?

Ahşap mutfak dolaplarını temizlemenin en iyi yolu, yağlı bir yüzey temizleyici kullanmaktır. Deterjan ile temizlemek için, çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Ancak, genel bir kural olarak; her bir ölçek deterjan iki bardak su ile karıştırılmalıdır. Çamaşır suyu uygulandıktan sonra, nemli bir bezle ve ardından kuru bezle silmeyi de unutmayın.

Sirke ile temizleyecekseniz, sirke ve su karışımı da temizlik için iyi bir karışımdır. Mutfak dolaplarınız çok kirli değilse, sirke ve su karışımı temizlik için iyi bir seçim olacaktır.

Daha köklü bir temizliğe ihtiyacınız varsa, daha zorlu lekeler için ise kabartma tozu kullanmanızı öneririz. Kabartma tozunu su ile karıştırarak bir macun kıvamına getirdikten sonra, ıslak bir beze döküp yüzeyleri bu karışımla temizleyebilirsiniz.

** Diğer tüm önerilerimizde olduğu gibi, mutfak dolabınızı temizlemek için tercih edeceğiniz formülü, ilk önce kolay görünmeyen küçük bir yüzeyde test etmelisiniz. Mutfak dolaplarınızın kaplaması ya da renginin bozulmadığından emin olmak için, geniş alanlara geçmeden önce en az birkaç saat beklemenizi öneririz.

Tags: ahşap mutfak dolabı nasıl temizlenir, mutfak dolapları için temizlik önerileri, mutfak dolapları nasıl silinir Categories: Faydalı Bilgileri
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir