Dekorblogu
Mutfak Stor Perde Modelleri Galeri için tıklayın

Mutfak Stor Perde Modelleri

19 Kasım 2018

Mutfak dekorasyonunun tamamlayıcılarından olan mutfak stor perde modelleri gelişen teknolojinin mutfaklara kazandırdığı en büyük dekorasyon ögelerindendir. Mutfak stor perde modelleri, leke tutmama, buruşmama, ortamı ferah ve aydınlık gösterme, kolay temizlenme ve çağdaş görünümün den dolayı hemen hemen bütün mutfakların gözdesiJ

Bugünkü yazımızda mutfak stor perde modelleri ve mutfak zebra perde modelleri hakkındaki araştırmamızı paylaşacağız.

Mutfak Stor Perde Modelleri

Mutfak stor perdeler seçeneğinde sayısız renk ve desen bulunmaktadır. Son sistem üretim sayesinde ünlü tabloların aktarıldığı perdelerden dilediğiniz deseni bastıracağınız stor perdelerine kadar pek çok desen avantajı bulunmaktadır.

Sade desen ve modellerin yanında mutfakta bile incik boncuğu sevenler için simli ve boncuklu modelleri de seçenekler arasındadır. Bu da mutfak stor perde modelleri 2019 koleksiyonları arasında her tarz ve stil perdeyi bulabileceksiniz demektir.

2019 Ev dekorasyonu renkleri pastel renklerden oluşmaktadır. Bu bağlamda mutfak stor perdeleri de pastel renk tonu ağırlıklıdır. Pastel renklere canlılık katmak için parlak ve canlı renklerde perde üretimi de unutulmamıştır.

2019 renk kartelasında krem, pudra, kum beji, bebe mavisi gibi renklerin yanında kırmızı, mor, mürdüm, lila, yeşil detayları olan mutfak stor perdeleri de mevcuttur.

Peki

Mutfakta neden stor perde?

İlk belirteceğimiz avantaj leke tutmama ve kolay temizlenme özelliğidir. Malum, mutfak en çok kirin, yağın ve nemin olduğu ortamdır. Bu da özellikle perdelerde sorun yaratır. Ancak stor perde modeller böyle değildir. Leke itici özelliklerinden dolayı uzun zaman ilk günkü temizliğini korur. Süre sonunda da pratik bir şekilde temizlenmektedir.

Klasik perde modelleri desen bakımından oldukça kısıtlıydı. Ancak stor perde modelleri desenleri arasında çiçek, figür, meyveler, yapraklar, mutfak gereçleri manzaralar gibi pek çok seçenek bulunmaktadır.

Bakınız: Amerikan Mutfak Modelleri 2018

Yer kaplamamaları derli toplu olmaları nedeni ile ise mutfaklar daha aydınlık ve ferah görünmektedir. Özellikle küçük mutfaklarda gün ışığını daha fazla yansıttığı için çok tercih edilmektedir.

Küçük mutfak dekorasyonlarında mutfak zebra perde modeller veya stor perde modellerini gönül rahatlığı içinde tercih edebilirsiniz.

Mutfak Zebra Perde Modelleri

Mutfak zebra perde modelleri mutfaklara apayrı bir şıklık getirmektedir. Dilediğiniz renk ve deseni kullanabileceğiniz zebra perde modelleri mutfak dekorasyonunu daha da üst seviyelere taşımaktadır.

Mutfak zebra perde modelleri hem güneşlik hem tül olarak kullanılan sisteme sahiptir. Aynı mekanizma içinde her ikisini de mükemmel bir uyum içinde barındıran zebra perdeler mutfaklarda hayranlık uyandıran bir şıklık sunmaktadır.  Aynı şekilde mutfak stor perde modelleri de stor ve tül olmak üzere çift mekanizmalı üretilmektedir.

Mutfak zebra perde modelleri renk yelpazesi geniş olduğu için dekorasyon renginiz ile de kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Zebra perdelerde çok renk kullanabileceğiniz gibi tek renk ile de dekorasyonda uyum yakalayabilirsiniz.

Mutfak İçin Perde Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Apre kaplamalı perde kullanıyorsanız evde kendiniz yı8kamayın. Yıkama şirketlerine yıkatın. Yıkarken perde kırışırsa apre bozulması olacaktır. Bu da perdenizin bozulmasına neden olacaktır.

Mutfak perdesi seçerken elektrik süpürgesi ile tozu alınan, ardından sünger ile silinen özellikte stor perde almaya özen gösterin.

Kuru temizleme veya sünger ile temizlenen stor perdelerinde basit lekeleri kurşun kalem silgisi ile ciddi lekeleri ise leke çıkarıcı deterjanla silerek çıkartabilirsiniz. Bu da perdenizin ömrünü 8-9 yıla çıkartır.

Bakınız: Dekoratif mutfak perdesi modelleri isimli makaleye de göz atmak isteyebilirsiniz. Dekormaks isimli sitede de çok güzel dekorasyon önerileri bulunuyor.

Stor perde alırken kaliteli markaların ürettikleri ürünleri tercih etmeniz uzun süre ilk günkü özelliklerinde kullanmanızı sağlayacaktır.

Mutfakta tavandan takılan zebra perde modeli yapılacaksa açık kasa denilen modelin tercih edilmesi mutfak stor perde fiyatı açısından biraz daha uygun olacaktır.

Stor perdeler pencere üzerine konumlandırılacaksa siperli kasalı perde modelini daha şık ve estetik durması açısından öneriyoruz.

Pratik montaj ve demontaj için ise korniş üzerine takılan stor perde modelleri kullanabilirsiniz.

[Galeri]

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ