Dekorblogu
Oda Bölme Fikirleri Galeri için tıklayın

Oda Bölme Fikirleri

07 Ağustos 2019

Stüdyo daire gibi mekanın küçük olduğu durumlarda, evin içerisinde fazladan kullanım alanı yaratmak ve yatak odası alanı ya da oturma odası alanı gibi alanları birbirinden ayırmak için, oda bölme fikirleri iyi birer öneri olabilir.

Yeterince büyük bir eviniz yoksa ve tek bir alanda oturma odası ile yatak odasını birleştirmek zorunda kaldıysanız, uzmanların önerdiği oda bölme fikirleri ile daha kullanışlı ve daha fonksiyonel alanlar yaratabilirsiniz.

Belirli bir alanda, çeşitli alanları birbirinden ayırmaya ihtiyacınız varsa, uzman önerisi her zaman en iyisidir. Alan bölme aparatları, perdeler ve çeşitli dekorasyon önerileri ile, küçük bir alanda da olsa daha kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Bu konuda nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? İşte, uzmanların önerileri ile oda bölme fikirleri!

Son olarak, evlerde daha önce tercih edilmiş ve yerden tasarruf ederken bir yandan şık mekanlar da oluşturan uzmanların önerileri ile oda bölme fikirlerinden oluşan fotoğraf galerimize de mutlaka göz atmanızı öneririz…

Yatak Odası İle Oturma Odası Nasıl Ayrılır?

Bir mekana, alan ayırıcı bölme duvarlarından dahil etmeden önce; oluşturmak istediğiniz alanı bilmelisiniz. Bir stüdyo daire sahibiyseniz, hangi alanların yatak odası, salon, yemek odası ve mutfağınız olacağına karar vermelisiniz. Zihninizde bunu belirledikten sonra; alana ve işlevine uygun mobilyaları planlayın.

Bir alanda yatak odası ile oturma alanını ayırırken; hem fazladan depolama alanı eklemek hem de iki alanı birbirinden ayırmak için en iyi seçeneklerden biri, dikey bir raf ünitesi kullanmaktır. Rafların tavana kadar ulaşması gerekmez, ancak mekanda bir illüzyon yaratarak bölümlerin ayrı görünmesini sağlayacaktır.

Perdelerden Yardım Alın

Alan ayırıcı bölme duvarlar, bazen küçük mekanlar için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda, alanları birbirinden ayırmak için daha farklı oda bölme fikirlerinden yararlanmanız gerekir.

Bir stüdyo dairede ya da kardeşlerin aynı odada kaldığı bir çocuk odasında, mekanı ayırmak için en iyi seçeneklerden biri perdelerdir. Perdeler, odayı genişletmek istediğinizde ortadan kalkabilir ve kapatıldığında, içinde olduğunuz alanda size mahremiyet sağlayabilir.

Uzmanların önerileri ile oda bölme fikirleri için ilham alabileceğiniz 15 farklı örnek için, dilerseniz aşağıdaki galerimizdeki önerilerden de yararlanabilirsiniz. Hadi başlayalım!

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ