Dekorblogu
Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı? Galeri için tıklayın

Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

26 Haziran 2019

Yatak odası perdesi nasıl olmalı, yatak odası için perde alırken nelere dikkat edilmeli, stor veya zebra perde modelleri hakkında detaylı olarak ele aldık.

Daha önce oturma odası perdesi nasıl olmalı konusuyla ilgili bir araştırma yapmıştık ancak konunun benzerliği açısından ve en az oturma odası kadar yatak odası dekorasyonu içinde önemli konulardan biri olan perde konusunu tekrardan ele almak istedik.

Odaya göre perde seçimi dekorasyonun ana önemli konularından biri olmakla birlikte herkesin sıklıkla önem verdiği konudur. Yatak odası da özellikle uyku sağlığı açısından en önemli oda olması nedeni ile perde seçiminde hem dekorasyonel olarak hem daha kaliteli uyku açısından perde seçimi noktasında çok önem arz eder.

Yatak Odasında Stor-Zebra Perde Kullanışlı mı?

Eğer yatak odanız küçük veya dar bir yapıya sahipse bunun cevabı kesinlikle evet olacaktır. Ancak büyük bir yatak odasına sahipseniz tavsiyemiz çeşitli tül ve kalın perde desenleri olabilir. Çünkü büyük ve özellikle geniş duvarlı bir yatak odasında stor perde kullanıyorsanız, duvarın çıplak görünmesine neden olabilirsiniz. Ancak dar ve küçük bir yatak odanız varsa bu sefer de kalın bir perde kullanıyorsanız, hele ki bu perdelerin bir de yan süsleri olduğunu düşünürsek çok boğulmuş bir görünümüne neden olabilirsiniz.

Dekorasyon Açısından yatak odası perdesi nasıl olmalı

Eğer yatak odası perdesi benim için dekorasyon anlamında çok önemli diyorsanız tercihlerinizde çeşitli renklere ve modellere gidebilirsiniz. Evin genel dekorasyonu hakkında uyumlu model seçimlerinde bulunabilirsiniz.

Yatak Odası perdesi nasıl olmalı derken en öncelik odanın boyutu olması gerektiğini unutmamalı, sonrasında stor perdenin kulanışlı olup olmadığını sorgulamasınız. Eğer kesin kanaat getirirseniz yatak odası stor perde modellerini incelemeniz daha yerinde olacaktır. Eğer tercihiniz bu yönde olacaksa resim galerimizde yer alan yatak odası stor perde modellerini inceleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

Uyku Kalitesi Açısından yatak odası perdesi nasıl olmalı

Uzmanların ısrarla üzerinde durduğu uyku süresi günde 6-8 saat arasında olmasıdır. Ancak bu uyku süresinde uyku kalitesi de oldukça önemli olması nedeni ile odanın doğru aydınlık-karanlık tonlarında bulunması gerekir. Çok patlak renkler ve fazla aydınlık odaların uyku kalitesini düşürmesi nedeni ile biraz daha koyu renk perdeler tercih edilmelidir. Tül olarak da krem rengini tercih etmek doğru tercihleriniz arasında yer alacaktır . Eğer uyku esnasında çevrenizde hiç ışık istemiyorsanız, siyah stor perde veya kalın perdeler tercih edebilirsiniz. Perde kenarlarından ışığın sızmasına engel olamasınız da bir şekilde aydınlığı büyük oranda kıracaktır. Ancak ona bile tahammülünüz yoksa, pencerenin dış kısmına panjur yapmak başka çareniz kalmayacaktır

Yatak Odası Perde Modelleri

Makalemizde dekorasyonel ve uyku kalitesi açısından yatak odası perdesi nasıl olmalı açıklık getirmeye çalıştık. Size daha fazla hitap eden yatak odası perde modelleri için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

FOTO GALERİ :

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ