Dekorblogu
Yatak Odasına Zebra Perde Olur Mu? Galeri için tıklayın

Yatak Odasına Zebra Perde Olur Mu?

04 Şubat 2019

Yatak odasına nasıl perde seçilir. Yatak odasına zebra perde olur mu? Yatak odasına perde seçerken nelere dikkat edilmelidir? Gibi soruların detaylarını sizler için araştırdık. Yatak odası perdelerini yeni sezon renkleri ve desenlerinden seçmek istiyorsanız yatak odası perde fikirleri hakkındaki detaylara göz atmanızı öneririm.

Yatak Odasına Zebra Perde Olur Mu?

Yatak odası perde seçimi oldukça önemli bir detaydır. Yatak odası dekorasyon tarzına ve sezonun trendlerine göre perde seçmeye dikkat etmelisiniz. Yatak odasına zebra perde olur mu sorusunun cevabına gelince. Zebra perde modelleri genelde salon, çocuk odası ve oturma odasında kullanılır. Ancak son zamanlarda yatak odasında da tercih edilmeye başlanmıştır.

Tül perdelere göre daha estetik ve daha çok renkli desenlere sahip olan zebra perde modelleri, yenilenen teknoloji ile çok daha şık ve farklı modellerde üretilmektedir. Örneğin özel baskılı ve işleme tekniği kullanılarak yapılan yatak odası perde modelleri çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Perde de kullanılan özel baskı sayesinde dilediğiniz manzarada veya desende perdeye sahip olabilirsiniz. Sipariş usulü ile hazırlanan desenli yatak odası zebra perde modelleri yatak odalarına ferah ve şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Tam da bu noktada zebra perde kullanışlı mı dediğinizi duyar gibiyim. Daha fazla fikir için yazımızı okumaya devam edin lütfen:))

Neden Zebra Perde Seçmeliyim?

Kolaylıkla açıp kapatabileceğiniz yatak odası zebra perde modelleri pratik kullanım imkanı sağlamaktadır.

Her türlü renk ve desen uygulaması yapabileceğiniz zebra perdeler ile yatak odalarınız daha modern ve daha şık duracaktır. Bu özelliği aynı zamanda her türlü dekorasyona uyum sağlamasını kolaylaştırmaktadır. Çok fazla renk ve desen seçeneği olan zebra perde modelleri ile kombin yapmakta asla zorlanmayacaksınız. Dilediğiniz deseni seçerek yatak odanıza sıra dışı tema uygulaması yapabilirsiniz.

Zebra perdelerin gün ışığı geçirmeyen özellikte olanları, özellikle karanlıkta uyumayı sevenler için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Gece ışık geçirmeyen kısmı, gündüz ise şeffaf kısmını kullanarak kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Yatak Odasına Zebra Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odasına zebra perde seçerken ilk olarak kumaş detayına dikkat etmelisiniz. Ardından renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Zebra perde rengi özellikle yatak başlığı ve tekstil ürünleri ile uyum içinde olmalıdır. Bu yatak odanıza daha ferah bir görünüm kazandıracaktır. Üçüncü olarak uzunlu detayını dikkate almalısınız.

Yukarda yatak odasına zebra perde olur mu demiştik? İşte tam da bu noktada zebra perdenin önemi ortaya çıkmaktadır. Özellikle küçük yatak odalarında tercih edilen zebra perde pratik kullanım sunmaktadır.

Yatak odasına zebra perde seçerken yatak odanızın temasına dikkat etmelisiniz. Örneğin tekstil ürünleriniz çok renkli ve desenli modellerden oluşuyorsa zebra perde modeliniz sade desenlerden ve açık renklerden oluşmalıdır. Ancak sade desenli tekstil ürünleri kullanıyorsanız canlı renklerde ve desenli zebra perde modeli seçebilirsiniz.

[related_article id=”797″]

Yatak odası dolap ve yatak odası mobilya renkleri de yatak odası zebra perde modeli ile uyumlu olmalıdır. Eğer yatak odası dekorasyonu için koyu renklerde yatak odası dolabı, koyu renklerde duvar boyası, koyu renklerde mobilya veya koyu renklerde halı kullanmış iseniz yatak odası perde modeliniz kesinlikle açık renklerden ve sade desenlerden oluşmalıdır. Ancak bu saydığımız ürünler açık pastel renklerden seçilmiş ise canlı renk uygulaması ile yatak odasın dekorasyonuna hareket ve enerji kazandırılabilir.

Yatak odasına zebra perde olur mu? Sorusunun cevabını sizinle paylaştır. Daha fazla detay ve fikir için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Peki, siz yatak odanızda nasıl perde kullanıyorsunuz? Cevabını yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

[galeri]

 

 

.

 

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ